Şahin Aygüneş paylaşılamıyor

TÜRKİYE-İtalya Ümit Milli özel maçında sergilediği performansla dikkatleri üzerine çeken Türk futbolcu Şahin Aygüneş kapışılamıyor.

İtalya’nın Lazio takımı yöneticilerinin Türkiye-İtalya U-21 maçında izlediği Kasımpaşa’nın genç forveti Şahin Aygüneş’e hayran kalıp takibe aldırdığı kaydedildi. Türk menajerlerin Galatasaray’da Hagi’nin prensi olan Emre Çolak’ı önerdikleri İtalyan Kulüpleri arasında bulunan Lazio’nun ise Emre’yi değil de Türkiye U21 takımının kaptanlığını yapan Şahin’le ilgilendikleri bildirildi.

ALMANYA DOĞUMLU

Almanya doğumlu olan genç golcü ilk kez 2006 yılının Ocak ayında cağırıldığı Türkiye U16 Milli Takımı´nda oynadıktan sonra Türk futbolunun gündemine girmişti. Şahin Aygüneş, Türkiye Genc Milli Takim´lar merdivenlerini tek tek tırmanarak en son Ümit Milli Takimı formasını ve kaptanlık pazubandını taşımıştı. Almanya 2. Lig ekibi Karlsruhe’den iki sezon öncesi transfer olduğu Kasımpaşaspor’da başarılı bir çıkış gösteren Şahin, Fenerbahçe ve Beşiktaş maçlarındaki başarılı futbolunu gollerle süsleyip beğeni toplamıştı.

LAZİO ÇOK CİDDİ

Bu sezon Kasımpaşa formasını 10 kez giyen ve attığı bir golü de geçen sezon olduğu gibi Fenerbahçe’ye karşı atan Şahin Aygüneş’in menajeri Ekrem Onuk, Lazio’lu yetkilerin kendisini arayıp bilgi aldıklarını doğruladı. Ekrem Onuk, “Şahin’i çok istediklerini belirten Laziolu yetkililer, Kasımpaşa’nın kapısını her an çalabilir. Resmi teklif sunacaklar. Şahin için ayrıca başta Stuttgart ve Hertha Berlin olmak üzere Bundesliga’dan da iyi teklifler var. Türkiye’den de üç büyük kulübümüzle görüşmelerimiz var. Özellkle Fenerbahçe çok istiyor. Kasımpaşa kulübüyle 2014 yılına kadar Şahin’in anlaşması var. Şahin için en iyisi olacak bir kararı vermek istiyoruz’ dedi.

STUTTGART VE HERTHA BERLİN’DE İLGİLENİYOR

Alman Bundesliga ekibi Stuttgart’ın ana sponsoru Gazi’nin takımda Türk kökenli futbolcuları görmek istemesi üzerine kulübün menajeri Fredi Bobic’in genç futbolcuyu izlemek için Kasımpaşa’nın Bursaspor ve Galatasaray maçlarını izlemek üzere İstanbula gideceği bildiridi. Bu sezon Almanya 2. Ligi’nde şampiyonluk mücadelesi veren Hertha Berlin Teknik Direktörü Markus Babbel’in de birinci lige dönmesi kesin olarak bakılan takımın kadrosunu Şahin Aygüneş’le güçlendirmek için harekete geçtiği kaydedildi.