Kocaman 50 futbolcuyu izliyor

Fenerbahçe’nin hem Sportif Direktörü hem de Teknik Direktörü olan Aykut Kocaman bir yandan takımını ligin ikinci yarısına hazırlarken, diğer yandan ise futbolcu transferi için çalışmalarını sürdürüyor.

Samandıra’daki Can Bartu Tesisleri’nde bulunan çalışma odasında hergün en az 16 saat kalan Aykut Kocaman, antrenmanlar dışında kalan zamanlarda sürekli olarak menajerler ile görüşüyor ve futbolcuların cd’lerini izliyor. Ara transfer döneminde 1 veya en fazla 2 futbolcu alabilme ihtimaline karşın, yaklaşık 50 değişik futbolcunun kendilerine ulaşan cd’lerini defalarca izleyen Aykut Kocaman, fırsat buldukça da menajerler ile telefonda konuşarak bilgiler alıyor ve olası transferlerin ekonomik boyutlarına bakıyor.

İşini şansa bırakmak istemeyen ve takıma yüksek oranda katkı sağlayacak transfer peşinde olan Aykut Kocaman; yardımcıları ve idari menajeri ile ince eleyip sık dokuyor. Transfer konusunda geniş bir veri tabanı oluşturan Kocaman, Daum teknik direktörken çıplak gözle izlemeye gittiği futbolcularla da yeniden temas kurarak bir yandan da bu oyuncuların menajerleri ile görüşmeler yapıyor.

Taiwo, Makoun, Ziegler, Anele, Rios, Durante ve Adriano; Kocaman’ın bugüne kadar 3. şahıslara duyurmadığı ancak çeşitli yollarla öğrenilen futbolculardan sadece birkaçı…

Yerli futbolcular arasında ise Sezer Öztürk, Murat Ceylan, Serdar Kesimal, Yekta Kurtuluş, Şahin Aygüneş gibi isimler var ancak bu oyuncular için istenen yüksek bonservis bedelleri transferi güçleştiriyor…